(+420) 608 044 849

Masáže

Pomocí masáží a dalších procedur jsme schopni Vám pomoci s různými zdravotními potížemi, odbourat nahromaděný stres a z toho vyplývající další problémy a komplikace.

Klasická masáž

Klasická masáž

Odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu, uplatňuje se zejména při onemocnění pohybového aparátu (např. k utišení bolesti), je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury nebo připravit klienta na léčebný tělocvik.

 • může odstranit bolesti hlavy, migrény
 • pomáhá zregenerovat celé tělo, zlepšit krevní oběh a lymfatický systém
 • posiluje imunitní systém

Pro dosažení lepšího efektu se doporučuje před masáží prohřátí těla, např. infrasaunou.
Klasická masáž může být prováděna na celém těle, nebo pouze na problematických částech, hlavně se jedná o záda a šíji.
K masáži se používají různé nedráždivé emulze, masážní mýdla, parafinový olej či speciální gely.

Tato masáž by se neměla provádět:
 • méně než hodinu po jídle
 • pokud máte zánětlivá onemocnění, popáleniny, zhmožděniny

Lávové kameny

Lávové kameny

Masáže horkými lávovými kameny byly již odpradávna praktikované na Havajských ostrovech. Základy této terapie spočívají v použití speciálních havajských technik v kombinaci s nahřátými lávovými kameny.

Samotná masáž se provádí teplými kameny, které jsou nahřáté ve vodě která má 40 – 50 stupňů. Každý klient vnímá teplo jinak a proto je důležitá komunikace s masérem, ten teplotu přizpůsobí přání klienta.

Lávové kameny, někdy též nazývané horké kameny mají silnou energetickou vibraci a spolu s teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, proto mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.

Stimulují krevní oběh a lymfatický systém, uvolňují ztuhlé svaly, klouby, zahřívají celé tělo a pomáhají detoxikaci organismu. Masáž je velice intenzivní, tělo se dokonale uvolní, mysl se zbaví stresu a napětí, klient se cítí jako znovuzrozený.

Kontraindikace:
 • nemoci srdce
 • onkologická onemocnění
 • vysoký krevní tlak
 • cukrovka
 • virová a infekční onemocnění
 • těhotenství
 • popáleniny
 • záněty

Sportovní masáž

Sportovní masáž

Tvoří důležitou součást přípravy amatérských i vrcholových sportovců, kteří chtějí opakovaně podávat sportovní výkony a zároveň co nejúčinněji předcházet vzniku trvalého poškození organismu.

Při sportu často dochází k nedostatečné regeneraci celého těla.

Sportovní věda jednoznačně dokazuje, že vrcholovým sportovcem nemůže být ten, kdo si promyšleně nehledí svého těla a nenaučí se efektivně odpočívat.

Sportovní masáž je upravenou formou rekondiční masáže.

Mezi zásadní rozdíly patří prioritní zaměření masáže na svaly a svalové skupiny zapojované při konkrétním sportovním výkonu. Sportovní masáž doporučujeme jak před tak i po sportovním výkonu. Navozuje vyšší svalovou aktivitu, pomáhá k prohřátí zatěžovaných partií a podobně jako jiné masáže přispívají k navození celkové duševní i tělesné pohody.

Sportovní a rekondiční masáž může podstoupit každý bez doporučení lékaře.
Masírují se záda, šíje, ruce a nohy.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž

Typickým příznakem toho, že lymfatický systém nefunguje správně, jsou například otoky nohou i jiných částí těla, chronická únava a bolesti hlavy.

Někdy také vyšší sklon k infekčním chorobám horních cest dýchacích (anginy, chřipky, různé záněty). Lymfatická masáž, odborně drenáž, je může v řadě případů odstranit či zmírnit.
Mízní systém tvoří důmyslnou síť cév, podobnou tomu krevnímu. Odvádí z tkání odpadní produkty metabolismu, vodu, ionty a bílkoviny, ale také cizorodé látky a choroboplodné zárodky.

Jeho součástí jsou lymfatické uzliny, ve kterých se soustřeďuje větší množství lymfocytů a makrofágů, tedy bílých krvinek. Ty likvidují potenciálně škodlivé buňky a látky. Vyčištěnou tekutinu vracejí zpátky do krve. Systém je důležitou součástí naší imunity. Jde o jakousi čističku odpadních vod nebo spíš tekutin v tkáních.
Plynulý tok lymfy zajišťuje tlak svalů, tedy fakt, že se hýbeme. Lidé, kteří pohyb zanedbávají (stejně jako zdravý životní styl), mohou mít s její cirkulací problémy. Pokud lymfa, tedy míza, správně neproudí, má větší sklon stagnovat. Systém se zanáší a nefunguje tak efektivně, jak by měl.

Proto by i zcela zdraví lidé měli absolvovat jednou až dvakrát do roka lymfatickou masáž, povzbudí činnost zmíněného systému, odplaví odpadní látky, případně zmírní otoky, působí i proti únavě, posiluje imunitu a zlepšuje pokožku, odstraňuje celulitidu.

Tato masáž je založená na rytmickém hnětení svalů, oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci. Lze ji provádět manuálně, tak i pomocí přístrojových lymfodrenáží.

Kontraindikace
 • onkologická onemocnění
 • onemocnění jater a ledvin
 • akutní virovém nebo bakteriální onemocnění
 • akutní žilní onemocnění
 • vysoký krevní tlak
 • těhotenství, kojení
 • silná nebo bolestivá menstruace

Baňková masáž

Baňková masáž

Baňková masáž je starověká čínská metoda. V západních zemích se používá hlavně k léčbě pohybového aparátu, v Číně ji však používají k léčení a prevenci různých onemocnění (zažívací a vylučovací systém, atp.).

Mechanismus účinku

Při baňkování nebo léčbě baňkou přikládáme skleněné kulovité nádobky s nahřátým vzduchem na pokožku těla.

Pro zvýšení účinku přikládáme baňku buď na aktivní akupunkturní bod a reflexní místa, kde ovlivňujeme správnou funkci jednotlivých orgánů, nebo na bolestivá místa a body. V baňce se ochlazováním vytvoří podtlak, který způsobí její přisátí. Baňka silným podtlakem v místě působení přivodí silné prokrvení, prohřátí a okysličení dané oblasti. Tím dochází k odplavení nahromaděných škodlivin, úlevě při bolestech zad a k úpravě funkce příslušného vnitřního orgánu.

Podtlak má však za následek popraskání jemných vlásečnic a vzniká malý krevní výron zřetelný jako modřina (lidově řečeno “cucflek”). Je méně hlubší a za pár dní se vstřebá (rychlost vstřebávání je individuální, s častějším opakováním aplikace se zkracuje).
Působení baňkou pozitivně ovlivňuje také pochody látkové výměny v přilehlém okolí a stimulujeme imunitu organismu.

Těhotenská masáž

Těhotenská masáž

Masáže pro těhotné představují prospěšnou a uklidňující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity, k nimž v těhotenství dochází. Minimalizují vnější známky napjaté kůže, zmírňují zachycování tekutin v těle, uvolňují stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností.

S rostoucím bříškem je nadměrně namáhána páteř i okolní svalstvo zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Odstraňovat napětí ve svalech v celé oblasti zad a šíje je možné jemnými hmaty, které svalstvo uvolňují a prokrvují.
K podpoře krevního oběhu, snižování možnosti otoků, křečí a k prevenci křečových žil, se používají hladké a plynulé hmaty v oblasti kotníků, předních partií lýtek a stehen. Jemná masáž bříška je velmi uklidňující pro maminku i její dítě a pomáhá zmírňovat pocity napětí v těchto partiích. Těhotenská aroma-masáž usnadňuje adaptaci na změny v těle matky a pomáhá odstranit únavu a stres.

Bambusová masáž

Bambusová masáž

Bambusová masáž patří k novinkám ve světě wellness a relaxace. Má vynikající uvolňující, zklidňující, reflexní a lymfatické účinky. Funguje podobně jako lymfatická masáž.

Je vhodná jak pro muže, zejména  sportovce neboť stimuluje nervová a svalová vlákna, tak i pro ženy, které uvítají její blahodárný vliv zejména na celulitidu a otoky.

K masáži celého těla se využívají bambusové tyče a originální bambusový olej, který má vyživující, obnovující, regenerační a hojivé vlastnosti, dodává pružnost pokožce a léčí strie.

Masáž odstraňuje bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů. Má kosmetické účinky i v oblasti obličeje (odstraňuje tzv. druhou bradu, drenážuje obličej). Pokožka je po této masáži pružnější, hebčí a zářivější. Po masáži se na pokožku aplikuje bambusový krém, který má velmi blahodárné účinky na pokožku.

Masáž není vhodná:
 • pro velmi štíhlé osoby
 • při křečových žilách
 • těhotenství
 • žaludečních potížích
 • zánětech
 • srdečních problémech

Havajská masáž Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi

Masáž samotná je založena na technikách použití prstů, dlaní a hlavně loktů a předloktí.

Důležitá je především rytmika a energičnost pohybů. Někteří klienti přirovnávají pohyby k lehkým mořským vlnám přecházejícím přes jejich tělo. Masírováno je celé tělo, především záda, ale také stehna, kyčle, paže, šíje, krk. Osoba ležící na lehátku není strnulým objektem, ale živou bytostí vracející se do harmonické rovnováhy. Pomáhají tomu také aromatické, esenciální oleje a především kokosové mléko. Svoje důležité místo má také jemná, uklidňující hudba.

Na Havajských ostrovech za starých časů tato technika trvala i několik dní a byla považována za významný rituál. Dnešní masážní salóny nabízí havajskou masáž Lomi-Lomi ve zkrácené době, 60 – 120 minut. I tak ale masáž lomi-lomi patří mezi nejdelší a nejintenzivnější masážní techniky.

 • odstraňuje bolest ve svalech a kloubech
 • podporuje proudění krve a mízy, zabraňuje působení škodlivých látek uvnitř těla
 • napomáhá detoxikaci organismu
 • urychluje hojení a uzdravování při výskytu křečových žil, bolestivých modřin nebo otevřených ran, při kožních infekcích nebo popáleninách, po operacích a skvěle účinkuje i během těhotenství
 • navozuje harmonii těla i ducha, tedy odstraňuje napětí, únavu a stres. Havajská masáž Lomi-Lomi odplavuje z těla černé myšlenky a přináší dobrou náladu a uvolnění

Relaxační masáž

Relaxační masáž

Jste unavení a vyčerpaní psychicky náročnou prací? Bojujete se stresem a každodenním shonem a nemáte čas si pořádně odpočinout? Chybí vám vnitřní klid, nebo se prostě jen necítíte ve své kůži? Ztracenou rovnováhu vám dodá relaxační masáž.

Používá jemných hmatů k uvolnění nervového systému a také značně podporuje detoxikaci organismu, tedy odstraňuje škodliviny zatěžující lidský organismus.

Dopřát by si ji měli především ti, kdo jsou vystaveni stresu a nemají dostatek času pro kvalitní odpočinek.

Výraznou předností této masáže je schopnost harmonizovat mysl i tělo, dovolit nám opět najít vnitřní rovnováhu a odpočívat.

Kdy je relaxační masáž vhodná
 • Máte psychicky náročné zaměstnání
 • Jste vystaveni dlouhodobému stresu
 • Cítíte se napjatí a nedokážete se uvolnit
 • Nestíháte cíleně relaxovat a kvalitně odpočívat
 • Žijete nezdravým životním stylem
 • Chcete si rychle dopřát příjemný a uklidňující zážitek

Indická masáž hlavy (antistresová)

Indická masáž hlavy (antistresová)

Indická masáž hlavy je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši. Pomocí speciálních hmatů a technik se uvolní u klienta oblast hlavy, ramen a šíje. Navodí se pocit klidu a psychické pohody.

Zbavuje stresu, napětí, odstraňuje migrény, okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Je vhodná pro všechny věkové kategorie.

 

Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž

Trpíte bolestmi hlavy, těžko se vám usíná nebo cítíte, že potřebujete alespoň na chvíli vypnout a nechat plavat starosti všedního dne? Vyzkoušejte v našem salonu ve Valašském Meziříčí Aromaterapeutickou masáž.

Tato hluboce relaxační a velmi příjemná technika v sobě snoubí blahodárné účinky působení vůně, doteku a hudby. Probíhá plynule v pomalejším tempu. Používají se při ní směsi z čistě přírodních olejů a rostlinných silic zvolených dle potřeb a preferencí klienta.  Cílem této masáže je dosáhnout hlubokého uvolnění na tělesné i duševní úrovni.

Můžete si vybrat z těchto variant:

LEVANDULE

Pomáhá při psychické i fyzické únavě, tlumí bolesti hlavy, migrény, nespavost a úzkost. Posiluje imunitu, působí jako prevence proti chřipce, zmírňuje projevy astmatu, pomáhá při bolestivé menstruaci, snižuje krevní tlak, pomáhá proti striím.

Kontraindikace : nízký krevní tlak

 

BERGAMOT (CITRUS)

Mírní stres, úzkost, smutek a deprese, navozuje pocit relaxace a snižuje únavu. Působí jako prevence chřipky, pomáhá s problematickou a mastnou pletí, zlepšuje zažívání.

Kontraindikace: fotosenzibilita ( zvýšená citlivost na světlo )

 

JALOVEC

Harmonizuje a povzbuzuje organismus, mírní stres, úzkost, nespavost. Osvěžuje a čistí krev, vhodný při kašli a nachlazení, pomáhá při onemocnění močových cest. Zmírňuje svalové napětí a revmatické bolesti, pomáhá s problematickou a mastnou pletí.

Kontraindikace: podporuje pocení

Marocká masáž

Marocká masáž

Tato orientální masáž uvolňuje svalové a emoční napětí, stimuluje nervový a lymfatický systém.

Arganový olej má mnoho blahodárných účinků v péči o pleť: silný antioxidační efekt, díky vitamínu E a skealenu - ideální proti stárnutí pleti

Hluboko hydratuje a vyživuje - sametově hebká pokožka

Podpora tvorby kolagenu, pomáhá léčit ekzémy a akné, sluneční popáleniny a podrážděnou pokožku. 

Tuina masáž

Tuina masáž

 

Tuina je ojedinělý systém masáží rozvíjený po tisíciletí na územní Číny  

 

Čínské léčebné masáže tuina nabízí širokou škálu možností jak ovlivnit zdraví těla i ducha, obsahují jak manuální techniky na ovlivnění kloubů, svalů a šlach, tak jemné techniky na harmonizování a podpoření toku energie čchi v hlubších vrstvách těla a orgánů. V rámci masáží se využívají mimo jiné i znalosti akupunkturních bodů, jejich účinků a vlivu při správné stimulaci.