Solárium

Solárium

Solárium je technické zařízení pro ozařování lidského těla UV zářením (umělým „horským sluncem“). Obvykle se používá z kosmetických důvodů pro navození tmavého zbarvení kůže podobného jako při opalování na slunci.

U nás můžete využít solárium LUXURA 520 SLI od předního německého výrobce značkových solárií.

UV –záření –sluneční světlo se skládá z krátkovlnných až dlouhovlnných paprsků,z nichž vlastně jen střední vlnové délky jsou viditelné jako denní světlo.Infračervené a ultrafialové záření je pro lidské oko neviditelné.

UV záření můžeme rozdělit na tři skupiny:UV-A,UV-B,a UV-C.UV-C záření škodí lidskému tělu, naštěstí však na zemský povrch nedopadá, protože je zadržováno ozonovou vrstvou.Pouze UV-A a UV-B paprsky dopadají na zem.

Při správném a přiměřeném slunění i při používání solária jsou prokázány zdraví prospěšné účinky a vysoce převyšují riziko vzniku rakoviny kůže.

Důležité je u každého jednotlivce určit typ pleti. Lidé se světlou pletí se na slunci rychle spálí, proto je třeba i v soláriu začít s opalováním od několika minut.Proto dbejte na pokyny obsluhy solárií, přečtěte si informace o působení solárií na organismus a pravidla pro zdravé opalování v soláriu.

Asi 20 min strávených v soláriu odpovídá jednomu dni stráveném na slunci.

Solární kosmetika

Nabízíme vám to nejlepší, co v současné době na světovém trhu v oblasti solární kosmetiky existuje. Značka Australian Gold patří mezi přední výrobky solární kosmetiky s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. 
Opalovací přípravky Australian Gold jsou vyrobeny ze surovin na přírodní bázi a pomáhají získat co nejtmavší opálení při zachování zdravé pokožky.