Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Masáže

Pomocí masáží a dalších procedur jsme schopni Vám pomoci s různými zdravotními potížemi, odbourat nahromaděný stres a z toho vyplývající další problémy a komplikace.

Klasická masáž

Odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu, uplatňuje se zejména při onemocnění pohybového aparátu (např. k utišení bolesti), je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury nebo připravit klienta na léčebný tělocvik.

 • může odstranit bolesti hlavy, migrény
 • pomáhá zregenerovat celé tělo, zlepšit krevní oběh a lymfatický systém
 • posiluje imunitní systém

Pro dosažení lepšího efektu se doporučuje před masáží prohřátí těla, např. infrasaunou.
Klasická masáž může být prováděna na celém těle, nebo pouze na problematických částech, hlavně se jedná o záda a šíji.
K masáži se používají různé nedráždivé emulze, masážní mýdla, parafinový olej či speciální gely.

Tato masáž by se neměla provádět:
 • méně než hodinu po jídle
 • pokud máte zánětlivá onemocnění, popáleniny, zhmožděniny

Lávové kameny

Masáže horkými lávovými kameny byly již odpradávna praktikované na Havajských ostrovech. Základy této terapie spočívají v použití speciálních havajských technik v kombinaci s nahřátými lávovými kameny.

Samotná masáž se provádí teplými kameny, které jsou nahřáté ve vodě která má 40 – 50 stupňů. Každý klient vnímá teplo jinak a proto je důležitá komunikace s masérem, ten teplotu přizpůsobí přání klienta.

Lávové kameny, někdy též nazývané horké kameny mají silnou energetickou vibraci a spolu s teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, proto mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.

Stimulují krevní oběh a lymfatický systém, uvolňují ztuhlé svaly, klouby, zahřívají celé tělo a pomáhají detoxikaci organismu. Masáž je velice intenzivní, tělo se dokonale uvolní, mysl se zbaví stresu a napětí, klient se cítí jako znovuzrozený.

Kontraindikace:
 • nemoci srdce
 • onkologická onemocnění
 • vysoký krevní tlak
 • cukrovka
 • virová a infekční onemocnění
 • těhotenství
 • popáleniny
 • záněty

Sportovní masáž

Sportovní masáž

Tvoří důležitou součást přípravy amatérských i vrcholových sportovců, kteří chtějí opakovaně podávat sportovní výkony a zároveň co nejúčinněji předcházet vzniku trvalého poškození organismu.

Při sportu často dochází k nedostatečné regeneraci celého těla.

Sportovní věda jednoznačně dokazuje, že vrcholovým sportovcem nemůže být ten, kdo si promyšleně nehledí svého těla a nenaučí se efektivně odpočívat.

Sportovní masáž je upravenou formou rekondiční masáže.

Mezi zásadní rozdíly patří prioritní zaměření masáže na svaly a svalové skupiny zapojované při konkrétním sportovním výkonu. Sportovní masáž doporučujeme jak před tak i po sportovním výkonu. Navozuje vyšší svalovou aktivitu, pomáhá k prohřátí zatěžovaných partií a podobně jako jiné masáže přispívají k navození celkové duševní i tělesné pohody.

Sportovní a rekondiční masáž může podstoupit každý bez doporučení lékaře.
Masírují se záda, šíje, ruce a nohy.

Lymfatická masáž

Typickým příznakem toho, že lymfatický systém nefunguje správně, jsou například otoky nohou i jiných částí těla, chronická únava a bolesti hlavy.

Někdy také vyšší sklon k infekčním chorobám horních cest dýchacích (anginy, chřipky, různé záněty). Lymfatická masáž, odborně drenáž, je může v řadě případů odstranit či zmírnit.
Mízní systém tvoří důmyslnou síť cév, podobnou tomu krevnímu. Odvádí z tkání odpadní produkty metabolismu, vodu, ionty a bílkoviny, ale také cizorodé látky a choroboplodné zárodky.

Jeho součástí jsou lymfatické uzliny, ve kterých se soustřeďuje větší množství lymfocytů a makrofágů, tedy bílých krvinek. Ty likvidují potenciálně škodlivé buňky a látky. Vyčištěnou tekutinu vracejí zpátky do krve. Systém je důležitou součástí naší imunity. Jde o jakousi čističku odpadních vod nebo spíš tekutin v tkáních.
Plynulý tok lymfy zajišťuje tlak svalů, tedy fakt, že se hýbeme. Lidé, kteří pohyb zanedbávají (stejně jako zdravý životní styl), mohou mít s její cirkulací problémy. Pokud lymfa, tedy míza, správně neproudí, má větší sklon stagnovat. Systém se zanáší a nefunguje tak efektivně, jak by měl.

Proto by i zcela zdraví lidé měli absolvovat jednou až dvakrát do roka lymfatickou masáž, povzbudí činnost zmíněného systému, odplaví odpadní látky, případně zmírní otoky, působí i proti únavě, posiluje imunitu a zlepšuje pokožku, odstraňuje celulitidu.

Tato masáž je založená na rytmickém hnětení svalů, oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci. Lze ji provádět manuálně, tak i pomocí přístrojových lymfodrenáží.

Kontraindikace
 • onkologická onemocnění
 • onemocnění jater a ledvin
 • akutní virovém nebo bakteriální onemocnění
 • akutní žilní onemocnění
 • vysoký krevní tlak
 • těhotenství, kojení
 • silná nebo bolestivá menstruace

Baňková masáž

Baňková masáž

Baňková masáž je starověká čínská metoda. V západních zemích se používá hlavně k léčbě pohybového aparátu, v Číně ji však používají k léčení a prevenci různých onemocnění (zažívací a vylučovací systém, atp.).

Mechanismus účinku

Při baňkování nebo léčbě baňkou přikládáme skleněné kulovité nádobky s nahřátým vzduchem na pokožku těla.

Pro zvýšení účinku přikládáme baňku buď na aktivní akupunkturní bod a reflexní místa, kde ovlivňujeme správnou funkci jednotlivých orgánů, nebo na bolestivá místa a body. V baňce se ochlazováním vytvoří podtlak, který způsobí její přisátí. Baňka silným podtlakem v místě působení přivodí silné prokrvení, prohřátí a okysličení dané oblasti. Tím dochází k odplavení nahromaděných škodlivin, úlevě při bolestech zad a k úpravě funkce příslušného vnitřního orgánu.

Podtlak má však za následek popraskání jemných vlásečnic a vzniká malý krevní výron zřetelný jako modřina (lidově řečeno “cucflek”). Je méně hlubší a za pár dní se vstřebá (rychlost vstřebávání je individuální, s častějším opakováním aplikace se zkracuje).
Působení baňkou pozitivně ovlivňuje také pochody látkové výměny v přilehlém okolí a stimulujeme imunitu organismu.

Relaxační masáž

Relaxační masáž

Jste unavení a vyčerpaní psychicky náročnou prací? Bojujete se stresem a každodenním shonem a nemáte čas si pořádně odpočinout? Chybí vám vnitřní klid, nebo se prostě jen necítíte ve své kůži? Ztracenou rovnováhu vám dodá relaxační masáž.

Používá jemných hmatů k uvolnění nervového systému a také značně podporuje detoxikaci organismu, tedy odstraňuje škodliviny zatěžující lidský organismus.

Dopřát by si ji měli především ti, kdo jsou vystaveni stresu a nemají dostatek času pro kvalitní odpočinek.

Výraznou předností této masáže je schopnost harmonizovat mysl i tělo, dovolit nám opět najít vnitřní rovnováhu a odpočívat.

Kdy je relaxační masáž vhodná
 • Máte psychicky náročné zaměstnání
 • Jste vystaveni dlouhodobému stresu
 • Cítíte se napjatí a nedokážete se uvolnit
 • Nestíháte cíleně relaxovat a kvalitně odpočívat
 • Žijete nezdravým životním stylem
 • Chcete si rychle dopřát příjemný a uklidňující zážitek

Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž

Trpíte bolestmi hlavy, těžko se vám usíná nebo cítíte, že potřebujete alespoň na chvíli vypnout a nechat plavat starosti všedního dne? Vyzkoušejte v našem salonu ve Valašském Meziříčí Aromaterapeutickou masáž.

Tato hluboce relaxační a velmi příjemná technika v sobě snoubí blahodárné účinky působení vůně, doteku a hudby. Probíhá plynule v pomalejším tempu. Používají se při ní směsi z čistě přírodních olejů a rostlinných silic zvolených dle potřeb a preferencí klienta.  Cílem této masáže je dosáhnout hlubokého uvolnění na tělesné i duševní úrovni.

Můžete si vybrat z těchto variant:

LEVANDULE

Pomáhá při psychické i fyzické únavě, tlumí bolesti hlavy, migrény, nespavost a úzkost. Posiluje imunitu, působí jako prevence proti chřipce, zmírňuje projevy astmatu, pomáhá při bolestivé menstruaci, snižuje krevní tlak, pomáhá proti striím.

Kontraindikace : nízký krevní tlak

 

BERGAMOT (CITRUS)

Mírní stres, úzkost, smutek a deprese, navozuje pocit relaxace a snižuje únavu. Působí jako prevence chřipky, pomáhá s problematickou a mastnou pletí, zlepšuje zažívání.

Kontraindikace: fotosenzibilita ( zvýšená citlivost na světlo )

 

JALOVEC

Harmonizuje a povzbuzuje organismus, mírní stres, úzkost, nespavost. Osvěžuje a čistí krev, vhodný při kašli a nachlazení, pomáhá při onemocnění močových cest. Zmírňuje svalové napětí a revmatické bolesti, pomáhá s problematickou a mastnou pletí.

Kontraindikace: podporuje pocení

Čínská energetická masáž

Čínská energetická masáž

Tato masážní metoda vychází z poznatků tradiční čínské medicíny, která rozeznává v těle člověka několik energetických drah,které se dají touto masáží stimulovat. 

Účinky čínské energetické masáže

Účinek masáže spočívá ve stimulaci těchto bodů a v obnovování toku životní energie , který je základní podmínkou pevného a trvalého zdraví. Kdykoli dojde k ucpání dráhy a zastavení toku energie, vytváří se příznivé prostředí pro vznik choroby.

Čínská energetická masáž se provádí pomalu a navozuje příjemný relaxační požitek. Je vhodná pro lidi, kteří jsou příliš vyčerpaní, trpí bolestmi hlavy a zad, jsou nesoustředění, náladoví, nervózní a podráždění.

Jedná se o uvolňující a relaxační masáž.

Masáž drahými kameny

Masáž drahými kameny

Drahé kameny od nepaměti lidi přitahují a fascinují je nejen tvarem a barevností, ale i něčím nepopsatelně magickým, vyzařují velice živou, silnou a zdraví prospěšnou energii.

Téměř ve všech starodávných kulturách byly drahé kameny využívány nejen k ozdobě, ale i při obřadech, k výrobě ochranných amuletů a k léčení.

Jemné energie působí na fyzické i duševní úrovni a spolu s blahodárným dotekem masáže tvoří dokonalý ozdravný balzám.

Spojením energie drahých kamenů, masážních technik a doteku maséra, dochází k ozdravnému působení v široké oblasti na úrovni tělesné i psychické. Masáž minerály vybroušenými do tvaru koule v součinnosti s rostlinnými esencemi ovlivňuje velmi intenzivně a hluboce celé fyzické tělo.

Odstraňuje blokády, zlepšuje krevní oběh, zvyšuje imunitu. Příznivě působí také na duši a tím navozuje celkovou rovnováhu.